FINALISTII EDITIEI – a XVIII-a 2019
- in ordinea alfabetica -

1.        Axinte Anastasia Elena - 8 Ani Bacău
2.        Bărbuță Maria - 11 Ani Constanța
3.        Bleoju Amalia -12 Ani Bârlad
4.        Bobu Dragos Iustin - 9 Ani Tecuci
5.        Cazacu Alesia Elena - 12 Ani Bârlad
6.        Căpraru David-Ștefan  - 12 Ani Bârlad
7.        Chirica Luca- 5 Ani Bârlad
8.        Ciobanu Ștefania - 9 Ani Bârlad
9.        Ciocan Alesia - 11 Ani Galați-Bălăbănești
10.      Coman Dalia  - 6 Ani Brăila
11.      Condrache  Lorena - 11 Ani Focșani
12.      Constantinescu Bianca - 9 Ani Eforie Nord
13.      Costache Mario - 10 Ani Brăila
14.      Custura Stefania-Iustina - 12 Ani Bacău
15.      Dăriescu Alexandrina - 9 Ani Vasluii
16.      Didin Isabela Andreea  - 11 Ani Constanța
17.      Dobre Ana - 10 Ani Buzău
18.      Dorobanțu Cezar - 10 Ani Brăila
19.      Dumitriu Teodora - 12 Ani Bârlad
20.      Dumitru Claudia-Ioana - 16 Ani Constanța
21.      Enea Valentina - 14Ani Brăila
22.      Grigore Bianca-Ana-Maria 13 Ani Bârlad
23.      Iancu Bianca - 14 Ani Slobozia
24.      Jitaru Luiza - 13 Ani Techirghiol
25.      Lahurezeanu Maria  - 6 Ani Brăila
26.      Leu Catinca - 10 Ani Călărași
27.      Luca Tacu - 8 Ani Braila
28.      Lungu Natalia - 8 Ani Brăila
29.      Lupoaie Alexandra Maria - 15 Ani Galați
30.      Marin Paula - 14 Ani Brăila
31.      Meșca Georgiana Ana - 11 ani Galați - Matca
32.      Morar Iris Lorena - 10 Ani Constanța
33.      Munteanu Alesia Rozalina - 14 ani Tecuci
34.      Musat Diana - 14 Ani Brăila
35.      Nechifor Tudor - 10 Ani Iași
36.      Neniță Daria - 10 Ani Bârlad
37.      Odă Izabela - 8 Ani Techirghiol
38.      Păun Maria Elena - 11 Ani Techirghiol
39.      Penghiș Cosmina - 15 Ani Tecuci
40.      Prepelea Iulia -16 Ani Drobeta Turnu Severin
41.      Prodan Bledie Ionut Rares - 15 Ani Bârlad
42.      Saghian Alice - 10 ani Tecuci
43.      Sana Alessia Maria -  7 Ani Năvodari
44.      Saulea Alesia Nicoleta  - 7 Ani Tecuci
45.      Simion Denisa - 14 Ani Galați
46.      Stanciu Anastasia - 7 Ani Bârlad
47.      Stroiu Theodor - 10 Ani Podul Turcului Bacău
48.      Șoană Mihaela Bianca - 9 Ani București
49.      Șoană Nicolae Cristian - 13 Ani București
50.      Ștefan Aura Maria - 8 Ani Constanța
51.      Theodor Andrei - 14 Ani București
52.      Ticu Roxana - 15 Ani Constanța
53.      Turtică Lorena - 14 Ani Bârlad
54.      Vasile Daria - 14 Ani Brăila
55.      Văleanu Mara - 7 Ani Techirghiol
56.      Voicu Andreea - 9 Ani Brăila
57.      Volosciuc Olga Andrada - 12 Ani Constanța - Tuzla

Participantii declarati admisi în festival vor achita taxa de participare de 100 lei pana la data de 6 iunie 2019. Dovada achitarii taxei se face prin e-mail. glasulsperantelor@yahoo.com. Concurenti au deasemenea obligatia de a trimite pana la data de 6 iunie 2019 negativul piesei cu care vor intra in concurs. Nerespectarea celor mai sus mentionate atrage dupa sine eliminarea din concurs .

Mult succes tuturor concurentilor .